Bize Ulaşın

Anahtar Teslim Ev Tadilatı Nedir?

Anahtar teslim ev tadilatı, evinizin içinde tadilat ve tamirat gereken tüm yerlerin ev sahibinin isteğine uygun hale getirilmesi için baştan aşağı yapılan tadilat ve tamirat işlemidir. Anahtar teslim tadilat işleri, ev sahibinin isteğine, evin durumuna, tadilat için gerekli olan bütçeye ve yapılacak projenin büyüklüğüne göre tadilat ve tamirat işlemleri belirlenir.

Anahtar Teslim Ev Tadilatı Nedir

Günümüzde anahtar teslim ev tadilatı işlemleri, hem yeni evlere hem de eski evlere yapılabilir. Yeni evlerin daha güzel tasarımlara sahip olmaları için yapılan bu tadilat işlerini eski evlerde deforme olan yerleri toparlamak için yaparız.

Evlerin tadilatlarında, uzmanlık gerektiren işler vardır. Bu işler kesinlikle sırasıyla ve eksiksiz bir şekilde yapılmalıdır. Anahtar teslim tadilat işlerini yapan firmamız tüm planlamayı ve tüm kontrolleri yaparak işlerin daha erken bitmesini ve sahibine teslim kısmının kısa sürmesini sağlar.

Anahtar Teslim Ev Tadilatı Ne İşe Yarar?

Tadilat ve dekorasyon işlemi süreci çok önemli bir süreçtir. Çünkü yaşam alanlarınızın hem size uygun hem konforlu hem de modern bir şekilde tasarlanması gerekir. Peki anahtar teslim ev tadilatı işlemi ne işe yarar? Firmamız eviniz için yapmak istediğiniz işleme göre konsept tasarım projeleri ve proje danışmanlığı vermektedir. İster ofisiniz ister eviniz ya da tek bir odanızın tasarımını zevkinize uygun olacak şekilde tasarlanır. Ayrıca mobilya tasarımı, iç mekan tasarımı ve mimarlık hizmet ve danışmanlığını online ve yüzyüze olarak hizmet vermekteyiz. Redecor İstanbul firmamızı tercih etmeniz halinde evinizi ofisinizi ya da herhangi bir yeri gönül rahatlığıyla kontrolümüze bırakabilirsiniz.

Ev Tadilatı İşleminin Ana Başlıkları Nelerdir?

Elektrik Tadilatı

Ev tadilat işlemin de elektrik tesisatı kontrolü ve tadilatı çok önemlidir. Elektrik tesisatı bakımı, elektrik panosu ve sigortaların kontrolü ile başlar. Daha sonra elektrik kabloları ve kanalları kontrol edilerek oluşabilecek sorunlar minimuma indirilir. Ardından elektrik prizleri kontrol edilir. Son olarak da aydınlatma sistemi kontrol edilir. Bu sistemlerdeki her şey dikkatli ve düzenli bir biçimde kontrol edilir, sorunlar giderilir ve elektrik tadilatı sona erer. Bu işlemlerin hepsinin sıva yapılmadan önce gerçekleştirilmesi gerekir. Çünkü elektrik tesisatı sıvanın altından geçer.

Su Tesisatı ve Gider Bakımı

Su tesisatı ve gider bakımı ilk olarak yapılması gereken işlemlerden biridir. İlk olarak tesisatta kaçak olup olmadığına bakılır. Ayrıca tıkanıklık tespiti d yapılır. Tadilat esnasında gider boruları ve logarlar iyice temizlenir. Musluklar kontrol edilerek sızıntı olup olmadığına bakılır. Son olarak suyun akışı ve giderin çekişi kontrol edilir.

Kapı ve Mobilya Tadilatı

Kapı ve mobilya tadilatı sık sık yapılması gereken işlemlerdendir. Eski evlerde veya kullanılamaz durumdaki dolaplar için değişim yapılır. Mobilya kapaklarının zamanla ayarları bozulur. Zedelenen ve hasar gören mobilya kapakları tadilata girer ve yenilenir. Mutfak dolabı ve banyo dolabının tadilatında olduğu gibi ev mobilyalarının da tadilatı kapaktan başlar. Kapakların menteşe ayarları yapılır. Evlerin iç kapıları veya dış kapısı çizilmiş ise bunların boyası yeniden yapılabilir. Ancak kullanılamayacak hale gelmez ise kapılarda değişikliğe gidilir.

Fayans ve Parke Tadilatı

Banyo, mutfak ve tuvaletlerde kullanılan fayansların zamanla rengi gidebilir ve dolgular düşebilir. Bu nedenle dolguların sık sık doldurulması gerekir. Ayrıca ev tadilatı sırasında fayans araları derz malzemesi ile doldurulur. Hem daha güzel bir örüntü oluşmasını sağlar hem de dayanıklılığı artırmada yardımcı olur. Parkeler kabarmış ya da çok eskimiş durumda ise muhakkak yenilenmeleri gerekir. Ayrıca parke seçimi yaparken de dikkat edilmesi gereken hususlar mevcuttur.

Boya Yapımı

Ev tadilatının son aşaması boya yapımıdır. İstediğiniz renk boyalar seçilir ve boyanarak tadilat tamamlanır. Boyama yapılırken etrafa boya sıçramasının olmaması için gerekli önlemler alınmalıdır.

Anahtar Teslim Ev Tadilatı Nasıl Yapılır?

Firmamız anahtar teslim ve tadilat işlemini kademeli olarak uygular. Öncelikle yapılacak tadilat işlemleri hakkında müşterilerimizle detaylı bir konuşma gerçekleştiririz. Böylece tadilat yapılması gereken yer hakkında bilgi sahibi olmuş oluruz. Daha sonra anahtar teslim ev tadilatı uygulamasından müşterimizin beklentilerini sorup genel görüş ve fikirlerini alırız. Müşterilerimizin istediği her şeyi inceleyip anlayarak gerekli tadilat planlaması yaparız.

Müşterilerimiz evlerinde, ofislerinde yapmak istedikleri değişiklikleri güvenle bizlere teslim edebilirler. Web sitemizde bulunan iç mimarlık hizmetlerimizi inceleyerek bizlerle iletişime geçebilirsiniz. Ayrıca tasarımlarımızı inceleyerek farklı fikirler elde edebilirsiniz. İnşaat sözleşmesinde bulunan her detayın karşılığını yaptığımız hizmetlerde görebileceksiniz. Anahtar teslim inşaat sözleşmesi, öncelikle müşterilerimizin daha sonra bizlerin hakkının korunacağı şekilde yapılır.

Tasarım ve Üretim Süreci Nasıl İşler?

İç mimarlık işine sahip firmamız, öncelikle projenin yapılacağı yeri keşfeder. Ölçülendirme çalışması yapılır. Müşterilerimizle ön görüşme yapılarak konsept belirlenerek iki boyutlu ve moodboard hazırlanır. Proje sözleşmesi hazırlanır ve imzalanır. Yapılan tasarım müşterimizin onayı alındıktan sonra proje haline getirilir ve 3D çalışması yapılır. Daha sonra da proje ile ilgili üretimler başlar ve uygulanmaya hazır hale getirilir.