Bize Ulaşın

MDF Mutfak Dolapları

Mutfaklarda en önemli öğeler dolaplardır. Bir mutfakta dolabın kalitesi, rengi, sayısı ve benzeri özellikleri mutfağın neredeyse tüm kullanım işlevini ve dekorasyonunu belirler. Bu sebeple mutfak dolabı seçimi yaparken, birçok kriteri göz önünde bulundurmanız gerekir. Mutfak dolabı ve dolap kapağı seçiminde yaygın olarak tercih edilen malzemelerden biri MDF olarak karşınıza çıkacaktır. MDFlam olarak da bilinen bu malzeme; uzun ömürlü olması, farklı renk seçenekleri, işlevsel kullanımı ve fiyatlarıyla birçok kullanıcının ilk tercihi arasında yer almaktadır.

mdf mutfak dolapları

Şık bir görünüm elde etmek için mutfaklarda sıklıkla kullanılan MDFlam, kullanıcılarına birçok avantaj sağlamaktadır. Siz de yeni bir mutfak görünümüne ve daha fazla işlevsel alana kavuşmak için MDF mutfak dolaplarını tercih edebilirsiniz.

MDF Nedir?

Ana malzemesi ağaç tozları ve tutkalın kimyasal maddeleri olan MDF, bu materyallerin preslenmesiyle elde edilmektedir. İçi tozdan oluşan bu ürün oldukça sağlam olmasıyla öne çıkar. Bu alanda gelişen teknoloji sayesinde içeriğine yeni kimyasallar da eklenmeye başlamıştır. Bu durum MDF malzemenin sağlamlığını daha da arttırmıştır. Hali hazırda çok sağlam bir malzeme olan MDF, MDFlam sayesinde daha dayanıklı bir hale gelmiştir.

MDF malzemeler genellikle sağlam ve dayanıklı olması gereken mobilyalarda tercih edilen materyallerdir. Banyo ve mutfak dolaplarından gardırop kapılarına kadar bu malzemeler yaygın olarak kullanılmaktadır.

MDF Mutfak Dolaplarının Özellikleri

MDF mutfak dolapları, MDF ve yonga levha üzerine su geçirmez hale getirilen dekor kağıtlarının kaplanmasıyla elde edilir. Bu malzemeler aynı zamanda yanmaz özelliklere sahiptir. MDF dolaplar, melamin kaplı ürünlerdir. MDF dolaplar; çizilmeye, çarpmaya ve sürtünmeye karşı oldukça dayanıklıdır. Bunun yanı sıra renkleri solmaz özelliktedir. Temizliğinin kolayca yapılabilmesi de MDF mutfak dolaplarının önemli avantajlarından biridir. Bunun yanı sıra MDFlam mutfak dolapları estetik açıdan oldukça iyi bir görüntü sunarlar.

MDF dolapların oldukça fazla renk ve çeşidi vardır. Hem parlak hem de mat her türlü renge sahiptir. Bunun yanı sıra renk yelpazesi neredeyse sınırsız bir üründür. Uzun ömürlü olmasıyla da dikkat çeken bu dolaplar benzer şekilde çok fazla kaplama çeşidine sahiptir. Bu mutfak dolapları kayın, ladin ya da ceviz gibi birçok farklı kaplamaya sahip olabilirler.

MDF materyallerle üretilen dolaplar, rutubetin fazla olduğu yerlerde de gönül rahatlığıyla kullanılabilir. Rutubet gibi, her şeye zarar veren durumlar karşısında bu mutfak dolapları son derece dayanıklıdır.

MDF Mutfak Dolapları Modelleri

MDF mutfak dolaplarının sayısız denebilecek kadar fazla modeli vardır. Model çeşitliliğinin oluşmasındaki temel farklardan biri kaplama malzemesidir. Ceviz, gül, ladin gibi çok sayıda kaplama malzemesiyle MDF mutfak dolabı üretilebilmektedir. Bunun yanı sıra model farklılığını oluşturan önemli kriterlerden biri de renklerdir. MDF mutfak dolabı modelleri oldukça geniş bir renk skalasına sahiptir. Renk skalası içerisinde genellikle ahşap ve beyaz renkler tercih edilmektedir. Bununla birlikte istediğiniz renk tonlarına sahip bir MDF dolap seçmeniz de mümkündür.

MDF mutfak dolabı modelleri sayesinde, mutfağınızda dilediğiniz gibi bir dekorasyon yaratmanız mümkün hale gelecektir. Bu sayede evinizin kalanıyla uyumlu bir mutfak dekorasyonu yaratabilirsiniz. Bu mutfak dolabı modellerinin önemli özelliklerinden biri dekoratif açıdan son derece uyumlu ve şık olmasıdır. MDF mutfak dolapları, mutfağın atmosferini tamamen değiştirecektir.

MDF mutfak dolabı modellerinde küçük ayrıntılar olarak kulplar da çeşitliliği sağlayan faktörlerdir. Bu kulplar çok farklı seçeneklere sahiptir. Renk, şekil ve konumlandırma olarak farklılaşan kulplar küçük ayrıntılarla şık bir mutfak yaratmanıza yardımcı olacaktır.

Uzun Ömürlü Yapısıyla MDF Mutfak Dolapları

MDF dolap modelleri birçok farklı avantaja sahiptir. Bu avantajlar arasında en çok öne çıkanı ise uzun ömürlü yapısıdır. MDF yapımında reçeteye dikkat edilmese dahi, içerisinde ağaç tozları bulunduğu için kolay kolay bozulmamaktadır. Bu da hatalı üretim mutfak dolaplarının dahi uzun yıllar boyunca kullanılmasını sağlar.

Mutfaklar nemin yoğun olduğu mekânlardır. Ham MDF üzerine yapılan kaplamalar sayesinde bu mutfak dolapları yoğun neme karşı oldukça dayanıklıdır. Nem oranlarının yanı sıra bu dolaplar aynı zamanda suya karşı da dayanıklı olarak dizayn edilmektedir. Bu durum olası kazalara karşı önlem sağladığı gibi uzun süreli kullanımın da önünü açmaktadır. Bu sebeple bir kez MDF mutfak dolabı satın aldığınızda onu yıllar boyunca hiçbir sorun yaşamadan kullanabilirsiniz. Renklerinin solmaması da görünüm açısından önemli bir diğer konudur.

Bunların yanı sıra MDF mutfak dolapları darbelere karşı son derece dayanıklıdır. Bu dolaplar kolay kolay kırılmamakla birlikte aynı zamanda çizilme gibi sorunları da yaşamamaktadır.

MDF Mutfak Dolabı Fiyatları

MDF mutfak dolabı modellerini öne çıkaran bir diğer özellik ise fiyatlarıdır. MDF mutfak dolapları fiyat açısından son derece uygun seçeneklerdir. Dayanıklılık, estetik ve fonksiyonel özelliklerinin yanı sıra ekonomik fiyatlar, MDF malzemelerden üretilen mutfak dolaplarının yaygın kullanımının sebepleri olarak ortaya çıkmaktadır.

MDF mutfak dolabı fiyatını genel olarak kullanılan malzeme miktarı ve işçilik belirlemektedir. Bunun yanı sıra kaplama malzemesi, renkleri, kulpları gibi faktörler de fiyatlar üzerinde etkili olabilmektedir. MDF mutfak dolaplarının fiyatları, talebinize göre değişiklik gösterecektir.

Redecor İstanbul ve İç Mimarlık olarak Türkiye’nin önde gelen firmalarıyla iş ortaklığı yaparak, mutfağınızı en iyi şekilde tasarlıyor ve en kaliteli malzemeleri kullanıyoruz. Siz de mutfaklarınızda MDF mutfak dolapları yaptırarak tüm bu avantajlardan faydalanabilirsiniz. Hem MDF mutfak dolapları hakkında daha fazla bilgi almak hem de sunduğumuz farklı hizmetler hakkında fikir edinebilmek adına bizimle hemen iletişime geçebilirsiniz.