Bize Ulaşın

İç Mimar Mobilya Tasarlar Mı?

Ev dekorasyonu için en önemli bileşenlerden birisi olan mobilyalar, hem yaşam alanı konforunu hem de evin genel estetik görünümünü etkileyen bir unsurdur. Fakat evini en iyi dekorasyon özelliklerine göre yenilemek isteyenler için mobilya seçimi oldukça karmaşık hale gelebiliyor. 

Neyse ki iç mimarlar, mekanları en iyi şekilde dekore edebilecek mobilya modelleri ile donatmak için eğitilmiş uzmanlardır. Redecor İstanbul iç mimarları her türlü konut ve endüstriyel uygulama için müşterilerinin isteklerine, zevklerine ve ihtiyaçlarına uygun mobilyalar tasarlamaktadır.

İç Mimar Destekli Mobilya Tasarımları

İç mimar, bir bina içinde uyumlu, işlevsel bir alan yaratma konusunda eğitimli profesyonellerdir. İç mimarlar genellikle konut (evler), ticari (işletmeler) veya konaklama (oteller) gibi belirli bir alanda uzmanlaşır. 

Redecor İstanbul olarak kullanım alanı ve özel ihtiyaçlara uygun mobilya tasarımlarımızı, alanında uzman iç mimarlarımızla gerçekleştirmekteyiz. Mimari tasarımların tüm yönlerini ortaya koyan, ev veya iş yerlerinizi daha kullanışlı ve daha estetik hale getirecek mobilya tasarım fikirlerini üreten iç mimarlarımızla birlikte çalışmak için hemen bizimle iletişime geçebilirsiniz. 

Genel olarak süreç bir toplantı ile başlar. İç mimar ve tasarımcılarımız, önceki projelerimizin fotoğraflarını görebilmeniz için portföylerini sunar. Portföy, stilleri ve ayrıntılara gösterilen özen hakkında size iyi bir fikir vermelidir. Eğer alternatifler arasından içinize ısınan bir model varsa; hedeflerinizi, bütçenizi ve ihtiyaçlarınızı bu model üzerinde yoğunlaştırabiliriz. Ardından alanınıza uygun ölçülerle tasarlanan mobilyalarınız, evlerinize eksiksiz bir şekilde firmamız tarafından kurulur. 

İç Mimar Destekli Mutfak Mobilyaları Tasarımı

Özel mimari projelerde konutlar için mutfak mobilya tasarımı, evin genel görünümünü ve kullanışlılığı etkileyen en önemli faktörlerden birisidir. Yeni nesil modern evlerden klasik evlere ve villa tipi konutlara kadar tüm yaşam alanları için mutfak mobilyalarının tasarımı, projeye özel olmalıdır. 

Ölçüler, renk, stil, kullanıcı gereksinimleri, vb. pek çok unsur, karar verme sürecinde rol oynamaktadır. Bu kadar çok tasarım detayıyla karşı karşıya kaldığınızda, mimarlık mesleğinde tecrübesi olan bir profesyonel ile çalışmak size pek çok avantaj sağlayacaktır. İç mimarlar ayrıca bu tür sık kullanılan ev mobilyalarını tasarlarken, kolay bakım ve uzun ömürlülük gibi prensipleri temel almaktadır. Bu sayede dekoratif açıdan başarılı görünüme sahip bir mutfağa sahip olurken; ailenizle birlikte uzun yıllar güvenle kullanabileceğiniz mobilyalara sahip olabilirsiniz.  

İç Mimar Destekli İç Kapı Tasarımları

İç kapı sistemlerinde göz önünde bulundurulan en önemli şey alanın doğru ve ölçülü şekilde boyutlandırılmasıdır. Bunların yanı sıra masif veya farklı türde bir malzeme mi tercih edilmeli, koyu mu yoksa açık bir renk tonu mu tercih edilmeli? Tüm bu sorulara yanıt vermek, iç mimarların görev ve sorumlulukları arasında yer alır. İç mimar olarak firmamız bünyesinde görev alan uzmanlarımız, iç kapılarınızın yaşam alanlarınıza uygunluğu ve en ideal şekilde konumlandırılması, iç kapı tasarımında dikkate aldığımız faktörlerdendir. 

Birinci sınıf malzeme ve üstün üretim teknolojisi ile imal ettiğimiz iç mekan kapıları, uzun yıllar güvenle kullanabileceğiniz mobilyalardır. Luxury, Trend ve Private serisi özel kapı tasarımlarıyla her türlü dekorasyon tarzına uygun iç kapı modelleri sunmaktayız. Aralarından rahatlıkla seçim yapabileceğiniz bu modeller; camlı, pervazlı, kulplu, vb. pek çok farklı özelliklere sahiptir.   

İç Mimar Destekli Ofis Mobilyaları Tasarımı

Çalışma alanlarında verimliliği ve konforu en üst düzeye çıkarabilecek mobilyalar, iç mimarlar tarafından tasarlanmaktadır. Ofis mekan tasarımından montaja kadar tüm süreci yöneten ekibimiz, bütçenize, alanınıza ve taleplerinize uygun mobilya çözümleri sunmaktadır. Yönetici masaları, ofis çalışma masaları, grup masaları ve her türlü toplantı odası mobilyaları tasarımı konusunda uzman olan firmamız, müşterilerine sağlıklı ve konforlu yaşam alanları tasarlıyor. 

İç Mimar Destekli Dolap Tasarımları

Mutfak dolapları, vestiyerler, gardıroplar ve gömme dolaplar; özelliklerde konutlarda ortadaki dağınıklığı düzenleyen, ortama daha kullanışlı bir hava katan, dekoratif özelliğiyle tarzınızı yansıtabileceğiniz mobilyalardandır. Pek çok farklı mobilya malzemesi ve sayısız renk tonuyla her eve ve her yaşam alanına uygun dolaplar tasarlanabilmektedir. İç mimarlar, ev ve iş yerlerinde gereksinimlere, yaşam alanı dekorasyon trendlerine, kullanıcı tercih ve taleplerine göre en ideal dolapların tasarımı konusunda destek sağlamaktadır.

Dolap tasarımı yapılırken, ilk olarak hangi tür amaca hizmet ettiği üzerinde durulur. Bir giyinme odası dolabı ile bir banyo dolabının depolama alanı, tasarımı, ölçüleri ve ısıya-sıcaklığa-neme dayanımı doğal olarak farklı olacaktır. Redecor İstanbul iç mimarları, gardırop, giyinme odası, vestiyer ve banyo dolabı ürünlerinde kullanım alanına ve müşteri zevklerine göre özel mobilya tasarım çözümleri sunmaktadır.