Bize Ulaşın

Tadilat Projesi Yapılırken Nelere Dikkat Edilmelidir?

Tadilat projesi, ister evin her yerini isterse sadece bir odasını yenilemek isteyin, yapılacak tüm değişikliklerin titizlikle yürütülmesi gereken bir süreçtir. Yapıda değişiklik yapabilmek ve bu zahmetli süreci çok daha kolay atlatabilmek için, tadilat işleriyle ilgilenecek bir iç mimarla anlaşmanızda fayda vardır.

Tadilat Projesi Yapılırken Nelere Dikkat Edilmelidir

Tadilat projesi ofiste, iş yerinde, evde ya da aklınıza gelecek tüm iç yapı bölümlerinde yapılacak büyük- küçük tüm değişiklikleri ifade eder. Burada bahsi geçen değişiklik, işin dekoratif kısmından daha fazlasını temsil eder. Kısaca belirtmek gerekirse, tadilat işleri mekânda yapılan tüm yapısal değişiklikleri kapsayan geniş çaplı süreçtir.

Ev tadilatı çok zor ve zahmetidir. Her tadilat çalışması için evden ayrılıp başka yere taşınmak pek mümkün olmadığından, çoğu zaman bu tadilat sürecine yakından şahit olmak durumuna kalınabilir. Kimi zaman bölüm olarak yeniliğe ihtiyaç duyulsa da bazen komple tadilat yapılsın ve aradan çıksın diye düşünülebilir.

Tadilat yapılırken, korkmak çok normaldir. Bu zahmetli sürecin sonunda, hayal ettiğiniz mekâna kavuşamamak, herkesi korkutan bir düşüncedir. Doğru ekibi bulamamak, ekibin işçiliğinin güzel olmaması, sorunun kaynağı belli olsa bile doğru bir şekilde çözüme ulaştıramadığı için sorunun tekrarlanması, malzeme kalitesi, yıkım işlemi sırasında farklı problemlerin gündeme gelmesi gibi bazı korkular gün yüzüne çıkabilir.

Zemine yeni döşeme uygulama işlemi, duvar rengini değiştirmek için yapılan boya badana, sıhhi ve elektrik tesisatında yapılan tüm değişiklikler genel anlamda tadilat projesinde yapılan değişikliklerdir. Yıkımdan sonra farklı sorunların ortaya çıkma korkusu, çoğu zaman bu işlemlerin ertelenmesine neden olabilir. Ancak ne kadar ertelerseniz erteleyin, bir gün tadilat girişiminde bulunmak zorunda kalırsınız.

Tadilat Projesi Nasıl Yapılmalıdır?

Tadilat projesi yapılırken izlenilen yol aslında, mimari asıl projelendirme sürecine çok fazla benzer. Hayatta bazen risk almak gerekir. Bir ürün ya da hizmet satın almak bu risklerden biridir. Geri iade edebilme olanağı olmayan tadilat projeleri, kötü bir sonuç ortaya çıkarsa tekrardan başa sarmasına neden olabilir. Buda her bakımdan zarar etmeniz demektir.

Tadilat projesinin bir sonu yoktur. Farklı renk seçeneği, birbirinden farklı malzemeler karar verme işlemini zorlaştırır. Ne istediğinizi bilseniz bile, istediğiniz şeyin evinize ne kadar yakışacağını kestirmek mümkün değildir. Eğer tadilat işlemleriniz, tüm evi kapsıyor ise anahtar teslim projelendirme sizin için uygun olabilir. Bu sayede tüm ev tadilatını en ince ayrıntısına kadar projelendirilir ve başlamadan evvel evinizin son halini görme fırsatı yakalayabilirsiniz. Aynı zamanda tüm bu süreci takip eden bir iç mimarınız olmuş olur.

Sağlıklı bir tadilat projesinde aşama aşama ilerlemeye dikkat edilmelidir. İlk etapta başarısından emin olduğunuz ve düzenli bir şekilde takip edilmek üzere yakın temasta olabileceğiniz firmalara şans vermenizde fayda vardır. Birlikte tadilat illerine başladığınız firma, mekânınıza doğru şekilde hâkim olup gerekli planlamaları yapmalı, kaliteli malzemeleri kullanmalı ve doğru ekip tarafından ustalarınız yönlendirilmelidir.

Banyo ya da mutfak gibi alt yapısının önemli ve hassas olduğu alanlarda tadilat işlemleri bir iç mimar tarafından yönetilirse, çok daha az risk almış olursunuz.

Birlikte çalışmaya karar verdiğiniz tadilat projesinin ekibi, işlerin kısa sürede bitmesi ve aksamaması adına bir düzen içinde çalışmalıdır. Herhangi bir aksi durumda tadilatın düzenli şekilde yapılmaya devam edilebilmesi için firmamın, ekipte oluşan boşluğu hemen doldurabildiğinden emin olmalısınız.

Bir tadilat projesinde, plan yapmanın önemi çok büyüktür. Projeye başlamadan önce, yapılacaklar listesi oluşturmasında bu anlamda büyük fayda vardır. Çalışacağınız tadilat firmasıyla kullanılacak tüm malzeme ve markasını önceden konuşmalı ve bunları sözleşmeye eklenmesi konusunda talebinizi oluşturmalısınız.

Tadilat Projesinde İç Mimar Desteği

Tadilat sürecinde bir iç mimardan yardım almak, her bakımdan kafanızın rahat etmesini sağlar. İşleri sizin yerinize planlayan birileri olduğunda, işin görsel kısmına odaklanmanız çok daha kolay hale gelir. Bu yüzden işin ehli, temiz çalışan ve profesyonel bir iç mimarlık firmasından destek almanız gerekir.

Baştan savma iş yapan bir iç mimar, işlerinizin daha uzun sürede bitmesine sebep olmakla kalmaz, hayalinizdeki mekâna kavuşamadığınız gibi bütçeniz de büyük oranda zarar görmesine neden olur. Bu anlamda Redecor İstanbul, beklediğiniz çalışma performansını sizlere sunarken, istek ve beklentileriniz doğrultusunda hayal ettiğiniz mekâna kavuşmanızı sağlar.

Redecor İstanbul, tadilat sürecinizi güvenilir ekibiyle büyük bir titizlikle takip ederken, iç mimarların bakış açısı ve işlevsel alan oluşturma yeteneği hayal ettiğinizden bile daha güzel bir yaşam alanına sahip olmanızı sağlar.

Mobilya, malzeme ve renk seçimleri, aksesuar dokunuşu ve dekorasyona dair her konuda uzman desteği alabileceğiniz Redecor İstanbul, konut ya da iş yeri tadilat ve iç mimarlık konusunda gerekli desteği sizlere verir. 

Proje, uygulama, iç mimar desteği konusunda 10 yıla yakın tecrübesiyle Redecor İstanbul, sizlere kaliteli hizmet sunmaya devam ediyor. Bütçeye uygun tasarımlar ve kolay alışveriş imkânıyla Redecor İstanbul farkını hemen sizde yaşayın. Redecor İstanbul, iç mimarlık ve tasarım konusunda her zaman rakiplerinden bir adım önde.