Bize Ulaşın

Villa Yenileme ve Tadilat Aşamaları

Villa ev tadilatı, ev sahibinin isteklerine ve evin durumuna bağlı olarak değişmektedir. Villa tadilatında en önemli şeylerden biri ev sahibinin neyi istediği ve evin neye ihtiyaç duyduğudur. Bu nedenle çalışacağınız iç mimar ile detaylı bir şekilde görüşmeniz ve onun sizi anlaması çok önemlidir. Aynı zamanda ev yenileme ve tadilatta öncelik evin ne gibi yeniliklere açık olduğunu saptamaktır.

Villa Yenileme ve Tadilat Aşamaları

Villa yenileme konusunda her zaman iç mimara güvenilmelidir. Çünkü iç mimarlar ev sahiplerinin isteklerini evlerine yansıtırlar. Tadilat ve dekorasyon işleri iç mimarlar ile bağlantı kurarak düzenli bir şekilde ilerlemesi gerekir.

Redecor İstanbul olarak bizlerle çalıştığınız takdirde villa yenileme ve tadilat aşamalarınızı gönül rahatlığıyla bizlere emanet edebilirsiniz. Yaşam alanlarına uygun en iyi tasarımları bizim firmamızda bulmanız mümkün. Web sitemizde bulunan harika tasarımlar sizlere ilham verecektir.

Villa Tadilatında Keşif Nasıl Yapılmalıdır?

Villa tadilatında keşif yapılması çok önemlidir. Komple villa yenilemeden önce iç mimar ile ev sahibi bir araya gelir. Ev sahibi iç mimara ne istediğinden bahseder. Burada ev sahibinin isteklerini açık bir şekilde dile getirmesi çok önemlidir. Çünkü iç mimar ev sahibinin isteklerini anlamadığı sürece tüm işler bittikten sonra istenilen sonuç elde edilemez. Villa tadilatı ve dekorasyonu sırasında iç mimar ve ev sahibi evi keşfe çıkar. Keşfe çıkılması villa sahibini yapılacak işlerin ilerlemesi açısından rahatlatır. Ayrıca villa sahibinin göremediği her detay ortaya çıkar ve her şey detaylıca incelenir. Bu aşamanın detaylı yapılması siz farkında olmadan tadilat aşamaları için çok yararlı olacaktır. Tadilat çalışmalarının düzgün ilerleyebilmesi anahtar teslim villa tadilatı işlerinin daha hızlı yürütülmesine yardımcı olacaktır.

Villa Tadilatı Villanın Değerini Nasıl Arttırır?

Villa tadilatı, yaşam alanınızın değişmesinin yanında villanızın değerinin artmasına da yardımcı olur. Villa dekorasyon işleri ve yenileme çalışmaları ilerisi için sizlere yatırım kaynağı sağlar. Komple ev tadilatı yaptırırken ilerideki yatırım kaynağınız olduğunu göz önüne alarak daha yenilikçi ve konforlu tasarımlara yönelmeniz gerekir. Örneğin daha kullanışlı mutfak dolapları ve daha çarpıcı duvar kağıdı seçimi yaparak evlerinize farklı bir hava katabilirsiniz. Duvar kağıtları küçük bir detay olarak görülebilir ancak evin havasını komple değiştiren bir unsurdur. Bu gibi noktalara dikkat ettiğiniz takdirde evinizin değeri kat ve kat artacaktır.

Villa Tadilatında Uygulama Sırası Önemli Midir?

Villa tadilatı yapılırken uygulama sırası çok önemlidir. Öncelikle villa yenileme çalışmaları dış cepheden başlar. Yapılması planlanan değişiklikler, boya, badana hazır hale geldikten sonra iç cephenin tadilatına geçilir. Bahçe düzenlemeleri yapılacaksa onlarında çalışacak olan ekip ve ev sahibi ile birlikte belirlenip tamamlanması gerekir. Bu işlemler tamamlandıktan sonra iç cephe çalışmaları başlar.

İç cephe çalışmaları daha kapsamlı bir şekilde yürütülür. Banyo, mutfak, su tesisatları, elektrik tesisatları, boyama ve dekorasyon gibi pek çok işlem yapılır. Dekorasyon ve boyamadan önce diğer işlemlerin yapılması gerekir. Örneğin elektrik tesisatları sıvanın altından geçeceğinden yapılan boyama işlemine zarar verebilir. Bu gibi durumları hep göz önünde bulundurarak doğru bir uygulama sırası yapılmalıdır. Böylece anahtar teslim aşaması hem sizin hem de çalıştığınız firmanın içinin rahat olmasıyla gerçekleşir.

Villa Tadilat Dekorasyon Fikirleri

Villada ki dış cephe ve iç cephe çalışmaları bittikten sonra dekorasyon çalışmaları başlar. Dekorasyon aşaması en zevkli aşamadır. Dekorasyon aşamasında müşterilerin isteği çok önemlidir. Çalışacağınız iç mimar ile detaylı konuşmanız ve istekleriniz açık bir şekilde belirtmeniz gerekir. Ayrıca sürekli gelişen dünya da dekorasyon fikirleri de değişmektedir. İçerisinde bulunduğunuz senenin fikirlerine uygun tasarımları gerçekleştirmek de önemlidir.

Modern tasarımlar her zaman göz doldurur. Zamanı geçmeyen her yıl ve çağ da modern durabilecek fikirlere açık olmak önemlidir. Villa dekorasyonunu sık sık değiştiremeyeceğimiz için bizlerin sıkılmayacağı ve konforun da her zaman göz önünde olacağı tasarımlar seçmemiz gerekir. Web sitemizde bulunan tasarımlara bakarak hem sade hem de modern villalara sahip olabilirsiniz.

Redecor İstanbul firmamızın misyonu her zaman geçmişi günümüzü ve geleceği tasarımlara yansıtmaktır. Deneyimli iç mimarlarımıza evlerinizi gönül rahatlığıyla teslim edebilirsiniz. Firmamız çalışanları dürüstlüğü ve güvenilirliği sayesinde sektörde adımızı duyurmak için her zaman çaba içerisinde olmuştur. Kalite standartlarımızın en üst seviyede olduğu projelerle her zaman sizlere hitap etmiş olacağız.  Firmamız için şeffaflık ve müşteri memnuniyeti her zaman ön planda olacaktır.