Bize Ulaşın

Lake Mutfak Dolabı Almanız İçin 5 Neden

Lake mutfak dolapları, son yılların sıklıkla tercih edilen mutfak dolabı modelleri olarak karşımıza çıkıyor. Hazır ya da özel üretim mutfak dolaplarında pek çok seçenek yer almasına rağmen, lake kapaklar modern duruşu sayesinde çok fazla ilgi görüyor. Bu anlamda çeşitliliğin fazla olması, dekoratif olarak kullanıcıların beklentilerini karşılayan seçenekler sunuyor.

Lake Mutfak Dolabı Almanız İçin 5 Neden

Eski yıllarla kıyaslandığında, mutfak dolabı modellerinde seçeneğin artmış olduğu bir gerçektir. Farklı birkaç dekorasyon dokunuşu yaparak, aynı modelde mutfak dolabını birbirinden farklı şekillerde üretmek artık mümkün.

Lake dolaplar, laka ismi verilmiş özel olan bir reçine türü kullanılarak üretilen bir malzemedir. Bu cilanın üretimi oldukça zordur. Lake dolabın pürüzsüz ve parlak olan dokusu ve bu görünümü kazanması bu cila sayesindedir. Cilalama işlemi bittikten sonra, dolabın yüzey kısmı maksimum mat ve yüksek parlaklık arasında bir seviyeye ulaşır. Kullanıcılar pek çok lake dolap seçeneği arasından dilediği parlaklık seviyesini tercih edebilirler.

Satın aldıktan sonra uzun yıllar kullanılması hedeflenen mutfak dolabı seçimi, kullanıcılar tarafından uzun süre üzerinde düşünülmesi gereken bir konudur. Pek çok farklı model ve tasarım arasından seçim yapmak oldukça zorlayıcı olabilir. Son yılların çarpıcı mutfak dolabı modelini seçmek isteyen ancak sağladığı avantajlar konusunda pek bilgi sahibi olmayanlar için, lake mutfak dolabı almanız için 5 neden bir araya getirdik. İşte lake mutfak dolabı ile mutfağınıza modern bir dokunuş katmak için 5 avantaj…

Şık ve Estetik Görünüm

Lake mutfak dolaplarının kullanıcılar tarafından çok fazla ilgi görmesinin ilk nedeni estetik bir görüntüsü ve modern bir dokusunun olması denilebilir. Bu noktada lak mutfak dolabının cila yapılarak üretilmiş olası çok büyük bir etken olarak bilinmektedir. Bunun sebebi yapılan cilanın yüzeyi çok daha parlak ve pürüzsüz göstererek ışıltılı gösteriyor olmasıdır. Bu tarz mutfak dolapları her tarza uyum sağlayabilir olduğundan, kullanıcı beklentisini karşılar niteliktedir. Ayrıca lake mutfak dolapları ışık alan bir yere konumlandırıldığında, çok daha pürüzsüz ve canlı bir görünüme sahip olabilir.

Ancak bu noktada dikkat edilmesi ve göz önünde bulundurulması gereken bazı noktalar vardır. Lake dolaplar fazla pürüzsüz bir yapıya sahiptir. Bu durum aslında büyük bir avantaj olarak görülse bile, çok fazla ışık alan geniş mutfaklar için bazen dezavantaj olabilir. Fazla ışık, zaman içerisinde lake dolap kapaklarının yüzeyine zarar verebilir. Mutfak dolabı seçerken lake dolaplar ilginizi çekiyorsa, bu durumu göz önünde bulundurmakta fayda vardır.

Farklı Renk Seçenekleri

Günümüzde mobilyacılık sektörünün gelişmesi, aynı modellerde ürünlerin farklı seçeneklerde tedarik edilebilmesi olanağını sunduğundan bahsetmiştik. Lake mutfak dolapları, bu anlamda pek çok alternatif modeli bulabileceğiniz bir ürün çeşididir. Renk yelpazesi söz konusu olduğundan, lake mutfak dolaplarının pek çok farklı rengini rahatlıkla bulabileceğinizi söyleyebiliriz. Hayal ettiğiniz her renkte dolap çeşidine lake kapaklarda sahip olabilirsiniz.

Bu ürünlerin yüzeyinin pürüzsüz ve kaygan oluşundan dolayı sade renk kullanıldığında dinlendirici, nötr renklerle zarif, açık renk tonlarıyla dikkat çeken canlı bir mutfak dolabına sahip olabilirsiniz. Mutfağınızı lake dolaplarda tercih ettiğiniz renge uygun birkaç dekoratif ürün ve mutfak eşyasıyla çok dikkat çekici ve modern bir hale getirebilirsiniz.

Değiştirilebilir Kapak Seçeneği

Pek çok mutfak dolabının aksine lake mutfak dolabının kapaklarını zevkinize göre farklı renklerde boyama imkânınız vardır. Uzun yıllar kullandığınız renkli kapaklara sahip lake dolapların kapaklarını beyaza boyayarak bambaşka bir boyut kazandırabilirsiniz. Ayrıca beyaz kapakların sonradan farklı renk tonları kazanması, yeni bir mutfak yapmışsınız gibi bir his yaratır. Boyama işleminden sonra dolap yüzeyine cila atmak, yepyeni bir görünüme sahip olması için yeterlidir.

Lake dolap kapağı boyama işlemi için yapı marketlerden ahşap boyası satın almanız gerekir. Ancak dolabın zarar görmemesi ve verimli şekilde kullanılmaya devam edebilmesi için mobilya boyama teknikleri hakkında gerekli desteği almanızda fayda vardır.

Dayanıklı Kullanım

Lake mutfak dolaplarının yüzeyi çok sert bir tasarımlar üretilir. Bu sert yüzey sanıldığı gibi kırılgan olmamakla beraber, tam tersi son derece sağlamdır. Bu nedenle lake mutfak dolaplarının malzeme yapısını diğer malzeme yapısı ile kıyaslandığında, dayanıklılık olarak üst düzey standartlara sahiptir. Kullanıcılar mutfak dolabı seçerken ilk kriteri, hangi model dolap olursa olsun öncelikle dayanıklılık elde etmektir.

Lake mutfak dolapları ise dayanıklılık yönü ile ön plana çıkar ve bu konuda oldukça tatmin edicidir. Ancak lake mutfak dolaplarını kullanırken, yüzeyi sert bir darbeye maruz kaldığı takdirde diğer dolap türleriyle kıyaslandığında çok daha fazla hasar alabileceği göz önünde bulundurulmalıdır. Lake mutfak dolabı yüzeyinde çatlama ya da kırılmalar görülmese bile, sert darbelerle karşı karşıya kaldığında cilalanmış olmasından kaynaklı yüzey kısmında bozulmalar meydana gelebilir.

Lake mutfak dolaplarının asıl hammaddesi MDF’dir. Bu MDF üzerine kaplanan malzemenin ismi lakedir. Kalite anlamında tatmin edici olan lake dolapların son derece pratik bir kullanıma sahiptir. MDF üzerine lake kaplanması, mutfak dolabının uzun yıllar boyunca sorunsuz bir şekilde kullanılmasını sağlayan en önemli unsurdur.

Lake dolaplar parlak ve canlı dokusuyla bilinse bile, isteğe göre mat lake dolapları da mutfağınız için tercih edebilirsiniz. Ev dekorasyonunda sağladığı şık görüntü sayesinde, genellikle parlak renkli lake dolaplar rağbet görmektedir.

Kolay Temizlik İmkânı

Mutfak dolabı kullanırken, temizliğin sürekliliğini sağlamak çok önemlidir. Sadece şık görünümü için tercih edilen mutfak dolaplarında, temizlik kriterini görmezden gelmek uzun vadede can sıkıcı olabilir. Sürekli temizlemek zorunda kaldığınız mutfak dolabı kapağı, yorucu ve hayattan soğumanıza neden olmakla kalmaz, beklediğiniz temizlik performansına sahip olmadığınızla kalabilirsiniz.

Lake mutfak dolaplarının ise temizliği son derece kolaydır. Oldukça pratik bir işlemle mutfak dolabınızı temizleyebilme imkânı sunar. Kaygan ve pürüzsüz yüzeye sahip olmasından kaynaklı, ek olarak herhangi bir deterjana veya temizlik malzemesine ihtiyaç duymadan, dolap kapaklarını rutin olarak nemli bir bez kullanarak silmek yeterli olacaktır. Bu kolaylığın esas sebebi lake yüzeylerin kir ve yağ tutmama özelliğine sahip olmasıdır. Yoğun bir hayat temposuna sahipseniz, mutfağınızda tercih ettiğiniz lake dolaplar temizlik konusunda çok daha az uğraşarak hijyen elde etmenizi sağlayacaktır.

Lake mutfak dolaplarının temizliği, laminat ve ahşap mutfaklara göre biraz daha özen ister. Doğru şartlarda kullanıldığında, çizilme ve sararma gibi olumsuz durumların önüne geçebilirsiniz. Bu ürünler su ve buhardan kolay şekilde etkilenmez. Özenle kullanırsanız evinizin en uzun ve en sevilen eşyası olabilir. Lake dolaplar günümüzde sadece mutfakta değil banyo alanlarında da yaygın şekilde kullanılmaktadır. Banyoların vazgeçilmez parçası olmasının temel sebebi, nem ve buhardan kolay kolay etkilenmemesi diyebiliriz.

Lake mutfak dolapları, metrekare olarak fiyat hesaplandığında diğer mutfak dolabı malzemelerine oranla daha maliyetli olduğu söylenebilir. 

Ancak bu dolapların uzun yıllar kullanıldığı ve uzun ömürlü, dayanıklı, rahat kullanım konforu göz önünde bulundurulduğunda son derece ekonomik olduğunu belirtmekte fayda vardır. Lake mutfak dolapları, ahşap tezgâhla kullanıldığında hayal ettiğiniz mutfak görünümünü size sunar. Eğer bütün anlamıyla lake dolap tercih edilmişse, dolabın rengine uygun mermer çok yakışacaktır. Lake dolaplarda ahşap tonlarına yöneldiğinde, oldukça zengin bir mutfak görünümü kazandırabilir ve bu mutfağı ahşap masa, avize gibi aksesuarlarla tamamlayabilirsiniz.

Lake Mutfak Dolap Seçenekleri Redecor İstanbul’da Sizleri Bekliyor

Bir evin en çok vakit geçirilen alanı hiç şüphesiz ki mutfaklardır. Sadece yemek yapmak için değil, sevdiklerinizi ağırlamak ve onlarla unutulmaz keyifli anlar yaşamak için mutfaktan vazgeçemeyebilirsiniz. Bu gibi durumlarda evinize seçtiğiniz eşyalardan ziyade, mutfağınız için yönelmiş olduğunuz tüm ürünlerin özenle seçilmiş olması gerekir. Daha rahat, kullanışlı ve pratik bir şekilde yemek yaparken zamandan tasarruf edip, misafirlerini ağırlarken tercihlerinizle onların göz zevkine hitap etmiş olursunuz.

Mutfağınız için hangi malzemeyi, nasıl ve nereye kullanmanız gerektiği konusunda fikriniz yoksa Redecor İstanbul, ihtiyacınız olan iç mimar desteğiniz size sunan son derece profesyonel bir firmadır. Kadın girişimci farkı ile zarif bir dokunuşu evinizde Redecor İstanbul farkıyla yaşarken, sadeliğin eşsiz gösterişini bizzat firmamızla deneyimleyebilirsiniz.

Redecor İstanbul, müşteri odaklı çalıştığından sizin istek ve ihtiyaçlarınızı çok iyi tespit eder ve buna yönelik girişimleriyle yaşam alanlarınıza bir uzman dokunuşu yapar.

Redecor İstanbul İç mimarlık, sıradan olmayan tarzı ve işlevsel esintileriyle, evlerinizde konforu ve fonksiyonelliği hedefleyerek hizmet verir. Sizde evlerinize modern ve şık dokunuşlarla kendi zevkinizi yansıtırken güvenilir ve alanında uzman ellerden gerekli desteği almak istediğinizde, Redecor İstanbul daima yanınızdadır. Redecor İstanbul, iç mimarlık ve tasarım konusunda kalitenin tek adresi.