Bize Ulaşın

Mutfak Tezgahı Modelleri ve Fiyatları

Mutfak tezgahları, bulunduğu alanın havasını belirler ve dekorasyonların önemli parçalarından biridir. Mutfak tezgahı seçimi yaparken hem üzerinde çalışmanın rahat olduğu, hem kullanışlı hem de dekorasyonunuza uygun bir seçim yapmanız gerekir. Mutfak tezgahları onlarca farklı üretim materyaline, tasarıma ve modele sahiptir.

Mutfak Tezgahı Modelleri ve Fiyatları

Mutfak dekorasyonunda önemli bir yer tutan tezgahlar, farklı renklere, dokulara ve görünüşlere sahiptir. Bununla birlikte mutfak bataryası ve lavabosuyla tamamlayıcı ürünlerdir. Bu ürünler, mutfaklarda hem hijyeni sağlar, hem çalışma alanı olarak işlevi vardır. Aynı zamanda mutfaklarda su tutucu olarak da kullanılırlar. Mutfak tezgahlarının çok farklı tarzlarda modelleri vardır. Seçim yapmadan önce ihtiyaçlarınızı ve dekorasyonunuzu belirlemeniz gerekir.

Mutfak Tezgahı Modelleri

Mutfak tezgahı seçimi yapmadan önce modelleri tanımanız ve bilmeniz gerekir. Mutfak tezgahları ortamın boyutuna göre bütünlük sağlamalı ve iş yoğunluğuna göre de dayanıklı olmalıdır. Tezgah modelleri mutfak içerisinde bütün havayı değiştirecek tarzlara ve estetik yapılara sahiptir.

Yaygın olarak kullanılan mutfak tezgah modellerinden biri ahşaptır. Ahşap mutfak tezgahları, genel olarak ortama sıcak bir görünüm katar. Rustik dekorasyonlarda genellikle ahşap tezgahlar tercih edilmektedir. Ahşap seçeneklerin içerisindeki promasif tezgahlar, lamine edilmiştir. Oldukça şık bir görünüme sahip olan bu modellerin düzenli olarak bakımı yapılmalıdır.

Lamine mutfak tezgahı modelleri ise renk ve desen olarak sınırsız sayıda seçenek sunar. Lamine tezgahların yüzeyleri; aşırı ısı, leke ve çizilmelere karşı çok dirençlidir. İstediğiniz görünümde bir lamine mutfak tezgahı elde edebilirsiniz. Bu seçeneklerin fiyatları da, doğal malzemelere göre daha uygundur. Sunta mutfak tezgahı modellerinde ürün seçeneği her zaman çok çeşitlidir. Bu tip mutfak tezgahlarında sunta üzerine özel uygulamalar yapılır.

Mermerit mutfak tezgahlarını tercih etmeniz ise özellikle bütçeniz açısından olumlu olacaktır. Polyester ve mermer tozlarının karışımıyla hazırlanan kompozit mutfak tezgahları, genellikle mermere benzeyen bir yapıdadır. Bunun yanı sıra bir diğer seçenek ise porselen mutfak tezgahı çeşitleridir. Bu seçenekler göz alıcı tasarımlara sahiptir.

Mutfak Dekorasyonunuza Göre Tezgah Seçimi

Mutfak tezgahı seçimi yaparken, dekorasyon belirleyici konulardan biridir. Uyumlu ve şık bir yaşam alanına kavuşmak istiyorsanız, mutfak tezgahınızı da buna göre seçmeniz gerekir. Bu hem renk uyumu, hem malzeme seçimi hem de ölçü belirleme sürecini kapsamaktadır.

Granit mutfak tezgahları ve kuvars tezgah modelleri birbirine benzer fiyatlara sahiptir. Her ikisi de mutfağınıza çok şık bir görünüm sağlayacaktır. Bu sebeple ikisi arasında kaldıysanız, seçim konusunda dekorasyonunuzu esas alabilirsiniz. Büyük mutfaklarda granit mutfak tezgahı daha fazla tercih edilirken, küçük mutfaklarda ise kuvars ürünler daha sık tercih edilmektedir. Dış mekan mutfaklarında ise metal çeşitler kullanıma daha uygundur.

Eğer halihazırdaki mutfağınızda sadece tezgah değiştirecekseniz renk seçimine de önem vermeniz gerekir. Tezgahlarınız, renk ve desen açısından mutfak dolapları ile uyumlu olmalıdır. Bu durumda lamine seçenekler daha fazla renk ve desen seçeneğiyle beklentinizi karşılayabilir.

Görünüm olarak son derece şık ve pürüzsüz olan akrilik mutfak tezgâhları ise farklı şekillerde üretilebilmektedir. Özel tasarım mutfak tezgahlarında akrilik öncelikli seçimler arasında yer alır. Son yıllarda yaygın olarak kullanılan seçeneklerden biri de cam mutfak tezgahlarıdır. Bu tezgâhlar özel bir alaşımdan üretilmektedir ve kalınlıkları oldukça fazladır. Özellikle orta mutfak tezgahı çeşitlerinde kalın cam estetik görünümü sebebiyle yaygın olarak tercih edilir. Mutfak bar tezgahı çeşitlerinde ise sıklıkla doğal ahşap mutfak tezgahları tercih edilmektedir.

Mutfak Tezgahı Seçerken Nelere Dikkat Etmelisiniz?

Mutfak tezgahları onlarca farklı modele, renge, desene ve üretim materyaline sahiptir. Tezgah seçimi yaparken ihtiyaçlarınızın yanı sıra teknik kriterlere ve estetiği de önem vermeniz gerekir.

Mutfak tezgahı seçerken boyutlar önemli bir konudur. Mutfağınıza uygun ölçülerde tezgâh seçmeniz gerekir. Bunun yanı sıra mutfağın şekli de seçimde önemli hususlardan bir diğeridir. Tezgahın içine koymak istediğiniz gereçler, pencereyle yakınlığı, mutfağın yapısının girintili olması gibi tüm detaylar dikkate alınmalıdır. Tezgahın boyutlarını, mutfağın ölçüsü belirleyecektir.

İşçilik ve tamirat maliyetleri de önemli bir konudur. Mutfak tezgahının montajı herkesin gerçekleştirebileceği bir konu değildir. Tezgahın kolay tamir edilebilmesi, ileride yaşanabilecek sorunlarda bütçenize olumlu olarak yansır. Bunun yanı sıra renk uyumu da son derece önemlidir. Özellikle yalnızca mutfak tezgahı alacaksanız, mutfağın kalanıyla uyumlu olmalıdır. Mutfak tezgâhı seçiminde, ürünün hangi materyallerle imal edildiği de önemlidir. Bu konu tezgahın dayanıklılığını da belirler. Sağlam malzemelerden üretilmiş, iyi işçiliği olan bir tezgahı yıllar boyunca kullanabilirsiniz.

Siz de onlarca farklı tezgah modellerini web sitemizde bulabilir, ihtiyacınız olan ürünü seçerek, hemen bizimle iletişime geçebilir ve mutfağınızın havasını değiştirebilirsiniz.