Bize Ulaşın

Lake Kapı Tasarımı, Modelleri ve İmalatı

Lake kapı, MDF malzeme üzerine son derece kaliteli olarak kabul edilen lake boya ile üretilen oda kapısı modellerine verilen isimdir. Bu oda kapıları oldukça dayanıklı, pürüzsüz ve çok sayıda model seçeneğine sahiptir. Bu sebeple ahşap yerine yaygın olarak tercih edilen kapı çeşitleri arasında yer almaktadır.

lake kapı tasarımı

Modern ev dekorasyonuna yaygın olarak kullanılan bu kale kapı renkleri çok farklı alternatiflere sahiptir. Bununla birlikte beyaz lake kapı en çok tercih edilen modellerden biridir.

Lake kapılar, diğer alternatiflere oranla daha yüksek maliyetlere sahip olabilmektedir. Bu modeller cnc ile tasarlandıkları için neredeyse sınırsız bir ürün yelpazesine sahiptir. Bu kapıların en önemli özelliklerinden biri sararma oluşmamasıdır.

Lake Kapı Modelleri Nelerdir?

CNC tezgah üzerinde kapının yüzeyine birçok farklı model çizilebilmektedir. Bu sebeple model yelpazesi oldukça geniştir. Evlerinizin değerine değer katan bu kapıların yüzeylerine her türlü şekil çizilebilmektedir. Bunun yanı sıra MDF lake kapı oldukça dayanıklı ve kaliteli ürünlerden tasarlanmaktadır. MDF üzerine isteğe göre derin desenler de çizilebilmektedir. Derin desen çizilmesi istenirse, MDF’nin kalınlığını 8, 12 ya da 18 mm kalınlığa çıkarmak daha olumlu sonuçlar verecektir. Özel ölçü lake kapı sayesinde dilediğiniz tarzda bir ürüne sahip olabilirsiniz.

Lake kapıların derinlikleri ve desen sayısı da az olsa dahi oldukça şık kapılardır. Bu durum boya kalitesiyle de doğru orantılıdır. İyi bir işçilik sayesinde uzun yıllar kullanabileceğiniz şık lake kapı modellerine sahip olabilirsiniz. Bunun yanı sıra yıldız çalışması ve varaklar ile daha gösterişli ve farklı kapı modeller de tasarlanabilmektedir. Şık yapısıyla odalarda lake kapıların tercih edilmesi size birçok avantaj sunacaktır. Lake kapılar arasında en çok tercih edilen modellerden biri de camlı seçeneklerdir.

Camlı Lake Kapılar

Camlı lake kapılar oldukça farklı tarzlarda desenlere sahiptir. Bu kapılar buzlu şekilde tasarlanabildiği gibi şeffaf şekilde de üretilebilmektedir. Camlı lake kapı modelleri genellikle salonlarda ve mutfaklarda yaygın olarak kullanılmaktadır. Evinizin dekorasyonunun nasıl olduğu burada oldukça önemlidir. Modern, klasik, bohem ya da spor tarzlara sahip ev dekorasyonlarınıza uygun bir lake kapı modeli bulabilirsiniz.

Farklı renklere sahip olan cam kapılarda kullanılan materyaller son derece dayanıklıdır. Bu sayede camların kırılması gibi durumların önüne geçilmiştir. Cam lake kapı modelleri içerisinde bir cam boşluğu oluşturularak tasarlanmaktadır. Bu boşluğa, kapının ölçüsüne göre kesilen buzlu ya da şeffaf camlar yerleştirilmektedir. Camın üstten geçmesi yöntemi, daha yaygın olarak kullanılan oldukça güvenli bir yöntemdir.

Lake Kapı Standartları

Lake kapılarda kimi zaman kağıt dolgular kullanılabilmektedir. Bununla birlikte genellikle bu dolgu tercih edilmemektedir. Lake kapıların montajı genel olarak 3 adet çelik menteşeyle birlikte gerçekleştirilmektedir. Geçmiş yıllarda düz kapı kasası tercih edilse de, modern ev dekorasyonlarında oval kasalı kapıların tercih edildiği söylenebilir. Kapı pervazlarında ise en az 7 santimlik materyal kullanılmaktadır. Desenli ve daha kalın kapılar genel olarak daha fazla maliyete sebep olmaktadır.

Lake kapı pervazları ile ara koridorlarda kullanılan parke süpürgelikleri genellikle aynı renklerde tercih edilmektedir. Bu dekorasyon açısından bütünlük sağlamaktadır. Renk olarak genellikle beyaz kapılar tercih edilse de, farklı renklere sahip lake kapı modelleri de bulunmaktadır. Bunun yanı sıra eskitme yapılmış lake kapılar da yaygın olarak talep gören seçeneklerden biridir.

Lake kapı modellerinin önemli özelliklerden biri de tasarımlarının yıllar boyunca popülerliğini korumasıdır. Böylesi bir kapıya sahip olduğunuz da yıllar boyunca hiçbir sorun yaşamadan kullanabilirsiniz.

Lake Kapı Fiyatları

Lake kapılar oldukça dayanıklı ve şık görünüme sahip oda kapılarıdır. Diğer kapılara oranla daha yüksek maliyetlere sahip olabilirler. Buna karşın uzun yıllar boyunca kullanabiliyor olmanız, uzun vadede bütçenize katkı sağlayacaktır.

Lake kapı fiyatları bir dizi unsura göre değişkenlik gösterebilmektedir. Bu değişkenlerin başına materyallerin kalitesi gelmektedir. Genel olarak oldukça kaliteli olan lake kapıların kalınlığı fiyatları etkilemektedir. Bunun yanı sıra işçilik de fiyatları etkileyen önemli unsurlardan biridir. Kapıların desenlerindeki farklılıklar fiyatların üzerine de doğrudan etki etmektedir. Bu kapılarda kat kat boya atılması ve zımpara yapılması maliyetleri yükselten bir diğer nedendir.

Siz de Redecor İstanbul ile hayalinizdeki ev dekorasyonuna ve lake kapılara sahip olabilirsiniz. Bunun için bizimle hemen iletişime geçerek, lake kapı fiyatları ve uygulamalar hakkında detaylı bilgi alabilirsiniz.