Bize Ulaşın

Vintage Mutfak Dolabı Modelleri ve Üretimi

Mutfaklar, evlerde en çok zaman geçilen yerlerden biridir. Bu sebeple mutfağınızı en iyi şekilde dekore etmeniz, motivasyonunuz açısından önemlidir. Sadece yemek yapmanın yanı sıra, birçok insan vaktinin büyük bölümünü mutfakta geçirmektedir. Bu sebeple, mutfağınızı seveceğiniz bir tarzda dekore etmeniz, özelliklere dolaplarınızı belirlerken dikkatli bir seçim yapmanız gerekir.

Vintage Mutfak Dolabı Modelleri ve Üretimi

Vintage tarzı mutfak son yıllarda sıklıkla tercih edilen dekorasyon fikirlerinden biridir. Özellikle nostaljik tarzdan hoşlananlar için vintage dekorasyon son derece ideal bir seçimdir. Oldukça sade ve hoş bir görünüme sahip olan vintage tarzı mutfaklar son yılların trendleri arasına girmiştir. Vintage mutfak modellerini diğer tarzlardan ayıran en önemli özellik ise beyaz eşyalardan daha çok mutfak mobilyaları ve dolapların öne çıkmasıdır.

Eğer sizde vintage tarzı bir mutfağa sahip olmak istiyorsanız öncelikle dolaplara önem göstermelisiniz. Vintage mutfak dolabı modellerinin en önemli özelliği 50’li yıllardan kalma bir hava vermeleri ve dekorasyonun kalbinde yer almalarıdır.

Vintage Mutfak Dekorasyonunda Neler Kullanılır?

Vintage dekorasyonlar sıklıkla country ile karıştırılmaktadır. Country mutfak dolabı bu dekorasyonda daha sade desenler ve motifler içerirler. Vintage mutfak dekorasyonunda ise en önemli yeri dolaplar tutarken, bu dolapların birçok detayı bulunabilir.

Vintage mutfak dekorasyonu yapmanız için çerçeveli ve pastel renklerdeki klasik mutfak dolapları yaygın olarak kullanılmaktadır. Doğal ahşap dolaplar da bu mutfaklarda yaygın kullanıma sahiptir. Bunun yanı sıra eskitmeli sandalyeler gibi birçok nostalji barındıran ürün vintage dekorasyonlarda kullanılmaktadır. Aynı zamanda bu dekorasyon tarzında; eski tip lambalar, samimi bir ortam ve sıcak bir atmosfer yaratılmak istenir.

Vintage mutfak dekorasyonlarının tasarımları nostaljik bir hava içermektedir. Bunun yanı sıra maliyet açısından da son derece uygun ve ekonomik bir tarzdır. Bu dekorasyonda koyu renk sıklıkla kullanılsa da yumuşak geçişlere sahiptir. Mutfak dolapları bu dekorasyonun yaratılmasındaki en önemli unsurdur. Dolapların yanı sıra tezgâh, masa ve sandalyelerle de uyumlu bir tarz yakalanmalıdır.

Vintage Mutfak Dolabı Modelleri

Vintage mutfak dekorasyonlarında, dolaplar ön planda yer alır ve bol miktarda kullanılırlar. Vintage mutfak dolabı modelleri çok çeşitli olmakla birlikte, bazı ortak özellikleri de vardır. Birbirinden güzel vintage dolaplar satın alarak, mutfağınızın dekorasyonunu baştan aşağıya değiştirmeniz mümkündür. Bu dolap modelleri hem uygun fiyatlara hem de dayanıklı seçenekler içerir. Vintage mutfak modellerini değerlendirirken, öncelikle dolaplara ve dolap kapaklarına dikkat etmelisiniz. Bu tarzda dolap kadar kapak modeli de önemlidir.

  • Ahşap vintage dolaplar: Vintage mutfak dolapları tasarımında en çok kullanılan malzeme ahşaptır. Eski mutfak fotoğraflarında da sıklıkla karşınıza çıkacak olan ahşap dolaplar, mutfaklara sıcak bir hava kazandırır. Bu dolaplarda krem rengi de yaygın olarak tercih edilmektedir.
  • Koyu renkli dolaplar: Koyu renkli dolaplar vintage tarzında önemli yer tutan seçeneklerden biridir. Özellikle geniş ve iyi ışık alan bir mutfağa sahipseniz, koyu renkli vintage mutfak dolabı modellerine yönelebilirsiniz.
  • Renkli vintage dolaplar: Koyu renkli dolapların yanı sıra renkli, capcanlı tonlar kullanarak da vintage bir mutfak dekorasyonu elde edebilirsiniz. Eski Hollywood filmlerinde gördüğünüz tarzda benzer dolaplara sahip olabilir ve rengarenk bir dekorasyon da yaratabilirsiniz.
  • Beyaz vintage dolaplar: Beyaz renkteki mutfak dolapları, kendilerini hemen hemen her dekorasyonda yer bulabilmektedir. Beyaz renkteki kulpsuz mutfak dolabı ile vintage bir tarz yaratmak mümkündür. Özellikle küçük ve az ışık alan mutfaklarda bu tonlar tercih edilebilir.
  • Cam kapılı vintage dolaplar: Vintage dekorasyonda mutfak dolabı kapak modelleri de son derece önemli bir yer tutar. Cam kapılı dolaplar, vintage tarzın en sık kullanılan ürünlerinden biridir. Cam kapaklı dolaplarda dikkat etmeniz gereken nokta, içerisine konan her şeyi göstermesidir. Bu sebeple yalnızca görünmesini istediğiniz dolaplarda cam kapak tercih etmelisiniz.
  • Kara tahta vintage dolaplar: Mutfak dolaplarınızı kara tahta şeklinde tercih etmeniz vintage dekorasyon yaratmanızı sağlayacaktır. Koyu renkli ahşaplar kullanarak bu tarzı rahatlıkla yansıtabilirsiniz. Bunun yanı sıra tebeşir kullanarak üzerine notlar da yazabilir, tarzınızı yansıtabilirsiniz.
  • Masif ahşap mutfak dolapları: Masif ya da doğal ahşap dolaplar vintage tarzın en önemli ürünlerinden biridir. Vintage dekorasyonun yanı sıra country stilde de bu dolaplar yaygın olarak kullanılır. Son derece sağlam olan masif ahşap dolaplar, hem dekoratif açıdan çok şık durmaktadır hem de mutfağınıza sıcacık bir hava katar.

Vintage Mutfak Dolabı Üretimi

Vintage mutfak dolabı üretimi oldukça zor modelleri içerir. Bunun temel sebebi özellikle cam gibi hassas malzemelerin, bu dolaplarda yaygın olarak kullanılmasıdır. Bunun yanı sıra bu tarz mutfak dolaplarında yaygın olarak eskitme tekniği de kullanılır. Bu sayede dolaplara çok daha nostaljik bir hava katılabilir.

Vintage tarzı mutfak dolapları suntalam ve MDF gibi malzemelerden üretilebilir. Bunun yanı sıra doğal ahşap bu dolaplarda yaygın olarak kullanılmaktadır. Bunların yanı sıra dolaplarda kulp yaygın olarak kullanılmaktadır. Kulpların üretim materyali ise modele göre çeşitlilik gösterir. Vintage mutfak dolabı satın alırken dikkat etmeniz gereken noktalardan biri de üretim süreci yani işçilik olmalıdır. Sağlam bir işçilik, dolapları çok daha uzun yıllar kullanmanızı sağlayacaktır.

Vintage Mutfak Dolabı Seçerken Nelere Dikkat Edilmelidir?

Vintage tarzda bir mutfak dekorasyonu yaratmak istiyorsanız, dolaplar çok önemli bir yer tutmaktadır. Vintage tarzın önemli özelliklerinden biri bol miktarda dolap kullanılmasıdır. Bu sebeple dolaplara özen göstermeniz gerekir. Dolap satın alırken öncelikle tarzınıza uygun olmasına dikkat etmelisiniz. Vintage tarz dolaplar genellikle koyu renklere sahiptir. Bunun yanı sıra bu dolaplarda sıklıkla camlar kullanılır. Camlı dolaplar bu tarzın önemli ayırt edici özelliklerinden biridir.

Vintage mutfak dolabı seçimi yaparken ürün materyaline dikkat etmelisiniz. Sağlam bir malzemeden üretilen dolaplar çok daha faydalı olacaktır. Aynı zamanda işçilik de önemli bir yerde durur. Son olarak vintage mutfak dolabı fiyatları dikkat etmeniz gereken konulardan biri olarak karşınıza çıkacaktır.

Siz de mutfağınızda vintage bir tarz yaratmak için tüm vintage mutfak dolabı ürünlerimizi inceleyebilirsiniz. Dilediğiniz tarzda mutfak dolaplarını seçerek, hemen bizimle iletişime geçebilir ve hayalinizdeki mutfağı yaratabilirsiniz.